Politechnika Wrocławska, jako pierwsza uczelnia w Polsce, weźmie udział w programie „Absolwent-Driver”

Politechnika Wrocławska, jako pierwsza uczelnia w Polsce, weźmie udział w programie „Absolwent-Driver”. Pozwoli to na uruchomienie na naszej uczelni Ośrodka Szkolenia Kierowców Niepełnosprawnych. W ramach programu „Absolwent-Driver”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa, studenci i absolwenci Politechniki Wrocławskiej (posiadający orzeczenie o niepełnosprawności) uzyskają pomoc w zakresie m.in.: 

  • przygotowania do egzaminu (teoretycznego i praktycznego) na prawo jazdy kat. B,
  • poradnictwa w kwestii wyposażenia i adaptacji pojazdu,
  • pomocy przy zakupie samochodu,
  • wsparcia na etapie badań lekarskich.

Partnerem finansowym przedsięwzięcia jest Fundacja PKO Banku Polskiego „Dobro Procentuje”. Porozumienie w sprawie udziału Politechniki Wrocławskiej w programie, podpiszą w czwartek, 17 marca 2016 r. prof. Zbigniew Sroka, prorektor ds. studenckich PWr, Krzysztof Marciniak, prezes stowarzyszenia SPiNKa i Urszula Kontowska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego „Dobro Procentuje”.

Po zakończeniu uroczystości na dziedzińcu budynku A-1 odbędzie się prezentacja samochodu, dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Stowarzyszenie SPiNKa od ponad ośmiu lat zajmuje się mobilnością motoryzacyjną osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu, mowy i słuchu. Celem programu „Absolwent-Driver” jest zwiększenie szans osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy lub podjęcie przez nich samodzielnej działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × three =