Naukowiec z PWr dyrektorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

panel_chorowski_ncbr1_1Prof. Maciej Chorowski z Politechniki Wrocławskiej został w piątek dyrektorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. To instytucja wspierająca tworzenie nowoczesnych rozwiązań i technologii poprzez finansowanie projektów badawczo – rozwojowych.

– To, nad czym NCBR musi obecnie pracować, da się sprowadzić do jednego słowa: komercjalizacja. Z sukcesem będziemy mieli do czynienia nie wtedy, gdy dokładnie rozliczymy projekt, ale gdy uda się skutecznie go skapitalizować – powiedział prof. Chorowski podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie.

Prof. Chorowski jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego PWr. Po ukończeniu studiów kontynuował karierę naukową na naszej uczelni. Na Politechnice Wrocławskiej pełnił funkcję m.in. prodziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej (2002-2005), dziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego (2005-2012), a od 2014 r. kierownika Katedry Inżynierii Kriogenicznej, Lotniczej i Procesowej.

Więcej informacji na stronach: www.pryzmat.pwr.edu.pl oraz www.pwr.edu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 4 =