Wydział Prawa Łazarskiego wiceliderem wśród uczelni niepublicznych

a-14379826911649

W czołówce Rankingu Wydziałów Prawa 2016 „Rzeczpospolitej” w kategorii uczelni niepublicznych znalazły się trzy warszawskie szkoły wyższe. Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego zajął drugie miejsce na podium, za Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego. Na trzecim miejscu znalazł się SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

Pod względem jakości kształcenia oraz współpracy z zagranicą Łazarski jest w ścisłej czołówce, zajmując odpowiednio pierwszą i drugą lokatę. W tym roku w Rankingu Wydziałów Prawa dziennika „Rzeczpospolita” oceniono 15 najlepszych uczelni publicznych i 9 niepublicznych z całego kraju. W klasyfikacji uczelni niepublicznych Uczelnia Łazarskiego otrzymała w nim łącznie 19,7 pkt. ALK wyprzedziła ją jedynie o 0,9 pkt. osiągając wynik 20,6. Trzecie miejsce zajął SWPS Uniwersytet – 18,3.

Uczelnia Łazarskiego logo

Siła Wydziału – jakość kształcenia 

W rankingu najwyżej punktowaną kategorią jest jakość kształcenia, w której poddano ocenie: zdawalność na aplikacje prawnicze, dostępność kadry naukowej, praktyka zawodowa, ocena wyróżniająca PKA oraz wykładowcy zawodowcy. Pod względem jakości kształcenia Uczelnia Łazarskiego jest liderem w Polsce wśród szkół niepublicznych. Jej Wydział Prawa z wynikiem 8,6 pkt., jest na pierwszym miejscu przed Akademią Leona Koźmińskiego (8,3 pkt.), SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny (7,8 pkt.).

Studenci Uczelni Łazarskiego

Uzyskana łączna ocena uplasowała Uczelnię Łazarskiego przed takimi uczelniami publicznymi, jak Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytet Rzeszowski.

— Na Łazarskim nasi wykładowcy są blisko studenta. Staramy się kształcić elitarnie, prowadzić bardziej indywidualne zajęcia. Nasi studenci uczą się rozwiązywać realne problemy. Młodzi ludzie pracują w małych grupach, tworzą indywidualne projekty pod czujnym okiem swoich tutorów, którzy opiekują się studentami już od pierwszego roku studiów — mówi dr Mieczysław Błoński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

Więcej informacji: www.lazarski.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 17 =