Studiuj w Polsce i sięgaj gwiazd – polska oferta na targach edukacyjnych na Litwie

Podczas trzydniowych wileńskich targów edukacyjnych „Studijos 2017” zwiedzający poznali zasady studiowania w Polsce oraz indywidualne oferty edukacyjne naszych uczelni.

Odbywające się w Wilnie targi rozpoczęły tegoroczną edycję kampanii Ready, Study, Go! Poland. Stoisko promocyjne przygotowane zostało przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz Instytutem Polskim w Wilnie.

Motywem przewodnim tegorocznej kampanii towarzyszącej targom „Studijos 2017” jest branża kosmiczna i przemysł wysokich technologii oraz promocja  związanych z tą dziedziną kierunków studiów w Polsce. Targom towarzyszy wykład i prezentacja łazików marsjańskich zbudowanych przez studentów i pracowników Politechniki Białostockiej, którzy odnoszą ogromne sukcesy na świecie, w tym w. prestiżowych zawodach łazików marsjańskich – University Rover Challenge.

Stoisku narodowemu na tegorocznych targach towarzyszy również wystawa „Nauka to wolność” prezentująca osiągnięcia polskiej nauki na przestrzeni ostatnich 25 lat: od odkrycia pierwszych planet nie należących do układu słonecznego, poprzez odkrycia archeologiczne w Egipcie i osiągnięcia polskich fizyków pracujących w CERN, po wyniesienie na orbitę pierwszego polskiego satelity.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × two =