Najlepsza doktorantka z UAM

Katarzyna Jakubowska z Wydziału Nauk Społecznych UAM wygrała poznańską edycję konkursu dla doktorantów Three Minute Thesis®.

Three Minute Thesis® to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej, stworzony przez The University of Queensland (Australia). W ramach konkursu doktoranci mają trzy minuty, aby wygłosić ciekawą prezentację na temat prowadzonej pracy naukowej i jej znaczenia dla społeczeństwa. Chodzi przede wszystkim o przedstawienie idei oraz odkrycia naukowego w sposób zwięzły i zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców.

W tym roku po raz pierwszy konkurs organizowany był w Poznaniu. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu zaprezentowało się 29 doktorantów z poznańskich jednostek naukowych: Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, Polskiej Akademii Nauk Oddział w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytety Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Więcej szczegółów: www.threeminutethesis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 1 =