UE we Wrocławiu otrzymał prestiżową i cenioną akredytację instytucjonalną CEEMAN (IQA)

Miło nam poinformować, że Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu otrzymał akredytację instytucjonalną CEEMAN International Quality Accreditation (IQA) – jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych w obszarze edukacji menedżerskiej.

Komisja Akredytacyjna, która odwiedziła Uniwersytet, podkreśliła wysoką jakość kształcenia, kompleksowe podejście do zaspokajania potrzeb naszych studentów oraz wzbogacanie ich ogólnego doświadczenia akademickiego.

Ocenie poddano wszystkie obszary funkcjonowania Uczelni – analizując standard kształcenia i badań naukowych, ich zakres i znaczenie dla gospodarki, jak również sprawność organizacyjną i właściwie obrane kierunki rozwoju.

Komisja wysoko oceniła zaangażowanie studentów w organizacjach i kołach naukowych. W ocenie Komisji absolwenci Uniwersytetu są wysoko cenieni na rynku pracy, zarówno przez pracodawców lokalnych i regionalnych jak również przez firmy ponadnarodowe.

Według ekspertów CEEMAN nasz Uniwersytet cechuje się silną kulturą badawczą oraz godnym podziwu, znaczącym dorobkiem i niezwykłą zdolnością naukowo – badawczą pracowników. Członkowie Komisji docenili znaczące postępy w kierunku internacjonalizacji w ciągu ostatnich kilku lat, w wielu aspektach działalności Uniwersytetu. Obecnie realizuje on ambitne, a jednocześnie realistyczne plany dalszego umacniania swojej reputacji międzynarodowej.

Proces akredytacyjny został przygotowany przez Zespół zadaniowy ds. międzynarodowej akredytacji CEEMAN pod kierownictwem pani prof. Bogusławy Drelich-Skulskiej – prorektor ds. współpracy z zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

CEEMAN jest to globalna sieć instytucji zainteresowanych rozwojem zarządzania jakością kształcenia i innowacji w tej dziedzinie. Powstała w 1993 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 2 =