Dotychczasowy rekord to 2200 osób w przysiadzie!

10 maja na Morasku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób robiących równocześnie przysiady. Kapituła Guinness World Records® z Londynu wskazała już jak przysiadać, by wpisać się do księgi. Sposób wykonania prawidłowego przysiadu to: pozycja stojąca, zgięcie kolan aż do momentu, w którym uda będą równoległe do podłoża, powrót do pozycji stojącej.

Stopy przez cały czas powinny stać płasko na ziemi. Liczba osób potrzebna do pobicia rekordu: 2201.

Organizatorzy, Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, zachęcają do zabawy nie tylko studentów, nauczycieli akademickich i pracowników, ale także wszystkich mieszkańców Poznania, którzy ukończyli 18 lat. Wielkie przysiadanie rozpocznie się 10 maja o godzinie 9:00 na kampusie Morasko, przy hali sportowej UAM (ul. Zagajnikowa 9).

Dotychczasowy rekord wynosi 2200 osób robiących przysiady. Do 10 maja liczba ta może się zwiększyć, dlatego UAM zaprasza wszystkich do sportowej rywalizacji.

Bicie rekordu, to tylko jedna z imprez Dnia Sportu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Tego dnia zaplanowano również turniej siatkarski kierowany do pracowników oraz doktorantów Uczelni. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 14:30 na hali sportowej UAM.

Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM zaprasza również na:

  • Turniej Piłki Koszykowej dla kobiet i mężczyzn,
  • Turniej Piłki Nożnej dla mężczyzn,
  • Otwarte Mistrzostwa UAM w Pływaniu,
  • Maraton Fitness,
  • Maraton Jogi,
  • Bieg Wiosenny – Zawody Strong Man.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 5 =