Dotychczasowy rekord to 2200 osób w przysiadzie!

10 maja na Morasku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób robiących równocześnie przysiady. Kapituła Guinness World Records® z Londynu wskazała już jak przysiadać, by wpisać się do księgi. Sposób wykonania prawidłowego przysiadu to: pozycja stojąca, zgięcie kolan aż do momentu, w którym uda będą równoległe do podłoża, powrót do pozycji stojącej.

Stopy przez cały czas powinny stać płasko na ziemi. Liczba osób potrzebna do pobicia rekordu: 2201.

Organizatorzy, Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, zachęcają do zabawy nie tylko studentów, nauczycieli akademickich i pracowników, ale także wszystkich mieszkańców Poznania, którzy ukończyli 18 lat. Wielkie przysiadanie rozpocznie się 10 maja o godzinie 9:00 na kampusie Morasko, przy hali sportowej UAM (ul. Zagajnikowa 9).

'rc:0'; //-->

Dotychczasowy rekord wynosi 2200 osób robiących przysiady. Do 10 maja liczba ta może się zwiększyć, dlatego UAM zaprasza wszystkich do sportowej rywalizacji.

Bicie rekordu, to tylko jedna z imprez Dnia Sportu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Tego dnia zaplanowano również turniej siatkarski kierowany do pracowników oraz doktorantów Uczelni. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 14:30 na hali sportowej UAM.

Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM zaprasza również na:

  • Turniej Piłki Koszykowej dla kobiet i mężczyzn,
  • Turniej Piłki Nożnej dla mężczyzn,
  • Otwarte Mistrzostwa UAM w Pływaniu,
  • Maraton Fitness,
  • Maraton Jogi,
  • Bieg Wiosenny – Zawody Strong Man.