Wyróżnienie za realny wkład w rozwój ekologii w Rosji dla absolwenta Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Absolwent Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja i członek Międzywydziałowego Koła Naukowego UR działającego przy Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym, Piotr Janiec, otrzymał wyróżnienie „Za realny wkład w rozwój ekologii w Rosji” na  międzynarodowej olimpiadzie, która odbyła się 4 czerwca na Bałtyckim Federalnym Uniwersytecie im. I. Kanta w Kaliningradzie.

Piotr Joniec przyjął uczestnictwo w pierwszym internetowym etapie olimpiady, a później został zaproszony na finał, który odbywał się już w Rosji. Rok 2017 w Federacji Rosyjskiej ogłoszony został Rokiem Ekologii, i właśnie ekologia była głównym tematem finału. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w roli ekspertów-ekologów oraz zademonstrować wiedzę na temat rosyjskiej kultury i znajomości tego języka. W olimpiadzie wzięli udział studenci z 25 krajów Europy, Azji i Afryki. A do finałowego etapu przeszło 70 studentów z Polski, Litwy, Niemiec, Chorwacji, Słowacji, Hiszpanii, Mongolii, Sudanu, Angoli, Konga, Wietnamu, Turkmenistanu, Tadżykistanu i in.

Jako członek Międzywydziałowego Koła Naukowego UR Piotr Joniec w czasie studiów uczestniczył w wyprawach naukowych nad Bajkał i do Magadanu, co zapoczątkowało jego pasję do poznawania przyrody Rosji, a w szczególności Syberii. Po ukończeniu studiów inżynierskich wyjechał na kurs językowy na Północno-Wschodnim Federalnym Uniwersytecie im. M.K. Ammosowa w Jakucku, z którym już od kilku lat współpracuje Koło Naukowe UR i uczestniczy we wspólnych ekspedycjach. Zakończył roczny staż przygotowawczy i obecnie uczy się tam na  studiach magisterskich na kierunku geoinformatyka. Kierunek ten powstał dzięki współpracy uniwersytetu w Jakucku z Uniwersytetem Aix-Marseille we  Francji, a jego absolwenci po odbyciu rocznego stażu we Francji otrzymują dyplom obu uniwersytetów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 9 =